Oteckovia cover

MARKÍZA • STREDA • 20:30 •

Koniec Oteckov! Jeden z najúspešnejších seriálov Markízy sa blíži do finále

13. 05 2022 08:30 | markiza.sk
Oteckovia - Marek Fašiang, Braňo Deák, Vlado Kobielsky, Filip Tůma a Ján Koleník
Oteckovia - Marek Fašiang, Braňo Deák, Vlado Kobielsky, Filip Tůma a Ján Koleník Foto: TV Markíza

Televízia však chystá jedno prekvapenie.

Obľúbený seriál Oteckovia končí. S príbehmi štyroch oteckov, ktorí nám každý pracovný deň vykúzľovali úsmevy na tvárach, sa budeme lúčiť.

„Rodinný seriál Oteckovia po svojom štarte v januári 2018 spôsobil na Slovensku doslova ošiaľ a zaradil sa k najväčším televíznym fenoménom poslednej dekády. Niekoľko rokov bol silným pilierom podvečerného vysielania TV Markíza, zbieral televízne ocenenia a prekonával rekordy sledovanosti. Seriál dospel do svojho finále, pre divákov však máme pripravené ešte jedno prekvapenie. Ďakujeme všetkým fanúšikom seriálu za priazeň, veľmi si ju vážime,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova.

Úspech počas štyroch rokov

Denný seriál Oteckovia sa začal na obrazovkách Televízie Markíza vysielať od 1. januára 2018 v podvečernom slote o 17.55 h, ktorý si zachoval až dodnes. K dnešnému dňu bolo natočených 772 epizód rozdelených do piatich sérií. Seriál Oteckovia je inšpirovaný čilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu.

Seriál odštartoval so štvoricou oteckov v zložení Marek Fašiang, Braňo Deák, Vlado Kobielsky a Filip Tůma. Neskôr sa ich štvorica rozrástla o ďalšieho člena - Jána Koleníka, ktorý neskôr seriál opustil.

Na začiatku novej, piatej série sa v príbehu Oteckov objavila celkom nová rodina Veselých. Ďalším Oteckom bol David Žulčák, ktorý bol hlavou hudobníckej rodiny.

Oteckovia (9).jpg
 

Hviezdne obsadenie

Seriál odštartoval s hviezdnym obsadením a vďaka skvelým hercom si okamžite získal divácku priazeň. V roku 2018 a 2020 sa stal najlepším dramatickým seriálom roka a hlavní herci seriálu Vladimír Kobielsky a Zuzana Mauréry si v roku 2018 odniesli sošky OTO za najlepšie herecké výkony. V tom istom roku sa medzi najlepších troch hercov a herečky prebojovali aj Ján Koleník a Mária Bartalos. Seriálová Sisa Dominika Kavaschová získala cenu OTO v kategórii najlepšia herečka v roku 2019.

 

Upútavka

 
Oteckovia: FINÁLE - v stredu, 31. augusta, o 20.30!
Sledujte celé epizody na