Oteckovia cover

MARKÍZA • PONDELOK-PIATOK • 17:55 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Rozkošné príhody detí z Oteckov: Takto si mýlia seriálové mamy so skutočnými

08. 05 2022 10:00 | zp
Izabela Gavorníková s mamou.
Izabela Gavorníková s mamou. Foto: Súkromný archív IG
Izabela so seriálovou mamou Zuzanou Mauréry.
Izabelka Gavorníková s mamou.
Izabelka Gavorníková s mamou.

Čo na to ich pravé maminy?

„Maminka, ja ťa mám so Zuzkou rovnako rada,“ takto vtipne v minulosti prekvapila Izabelka Gavorníková svoju skutočnú mamu, ktorú v seriáli Oteckovia zastupuje herečka Zuzana Mauréry. Tak ako pre seriálovú, aj v očiach skutočnej je na prvom mieste rodina a v jej kruhu strávený spoločný čas.

„Rovnako ako seriálová mama, aj ja sa snažím, aby sme sa stretávali spolu pri jednom stole, spolu jedli a zhovárali sa o bežných veciach, ktoré denne prežívame. Záleží mi na Izabelkinom vzdelaní, niekedy som prísnejšia ako tatinko, mám rada poriadok,“ prezrádza skutočná mama, ktorá sa snaží byť Izabelke nielen dobrou maminou, ale aj kamarátkou.

Izabela so seriálovou mamou Zuzanou Mauréry.
Foto: TV Markíza
 

V role maminy Jakuba Horanského alias Bruna vystupuje v Oteckoch herečka Andrea Bučko. Skutočná mama Jakuba neskrýva spokojnosť so svojou seriálovou náhradníčkou.

„Veľmi sa teším, že Jakub sa vo svojej seriálovej rodine cíti komfortne. Vytvorili spolu skvelú partičku. Pomerne veľa času trávi na natáčaní a ja som Andrejke vďačná, že sa svojej úlohy maminky zhostila na výbornú a vytvára mu príjemné prostredie. Jakubko chodí domov spokojný, takže som spokojná aj ja,“ hovorí mama a dodáva, že ich spája podobný prístup k výchove. „Veľa lásky, zábavy, pochopenia a osobného priestoru. To všetko vyvážené povinnosťami a poriadkom. Podľa Jakubka sme obidve dobré parťáčky, vraj sme vtipné a  dá sa s nami dobre porozprávať,“ uzatvára.

Maroškovu seriálovú maminu Luciu stvárňuje herečka Monika Hilmerová, s ktorou si Maroš, podľa slov reálnej mamy, veľmi rozumie. „Som spokojná a viem, že na natáčanie chodí rád. Beriem úplne v pohode, že moju rolu preberá seriálová mamina. Domáce úlohy zostanú aj tak na mňa,“ hovorí s úsmevom mama Maroša Baňasa a dodáva milú príhodu. „Raz po natáčaní, keď boli na lezeckej stene, som čakala Maroška a stalo sa nám, že zakričal z lavičky ‚Mami!‘. Spolu s Monikou sme zareagovali ‚Áno?‘ nevedeli sme, ktorú práve myslí. Bolo to milé aj vtipné zároveň,“ spomína.

Maroš Baňas s mamou.
Foto: Súkromný archív MB
 

Rovnako ako seriálová mama, aj tá skutočná je starostlivá a svoj čas rada trávi v kuchyni. Pri výchove dbá na slušné správanie, pokoru a úctu. „Samozrejme, dbám aj na to, aby si veril, vzdelával sa, aby športoval a aby sme medzi sebou mali úprimný a dôverný vzťah,“ dodáva.

Malý talent Annu Valentínu si v seriáli Oteckovia pod ochranné krídla vzala herečka Alžbeta Bartošová. Aj v tomto prípade skutočná mama hovorí, že sú si s tou seriálovou dosť podobné. Obe sú oddané domácnosti a deťom a mimo kamier ich spája temperament, zmysel pre humor, láska k tancu, spevu a cestovaniu. Anička bola podľa jej slov vysnívané dievčatko a Boží dar.

„Sme najlepšie kamarátky. A ona s jej skvelou povahou je mnohokrát mojou učiteľkou. Je veľmi rozumná a empatická,“ hovorí. Pri výchove sa snaží dodržiavať striktné pravidlá. „Najdôležitejšie je z dieťaťa vychovať slušného a dobrého človeka. Sebavedomého jedinca s úctou k ľuďom, zvieratám a prírode. Na prvom mieste je vzdelanie a rodinné zázemie, aby mohla rozvíjať všetky dary, ktoré jej boli dané,“ konštatuje.

Ďalšie fotografie hercov so skutočnými mamami nájdete vo fotogalérii.

Upútavka

 
Oteckovia - v pondelok, 30. mája, o 17.55 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na