Oteckovia cover

MARKÍZA • PONDELOK-PIATOK • 17:55 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Veľká novina v živote seriálovej Lenky z Oteckov. Herečka má novú prácu

08. 12 2021 11:00 | zp
Lenka, ktorú stvárňuje Mária Schumerová, je v Oteckoch obľúbenou postavou.
Lenka, ktorú stvárňuje Mária Schumerová, je v Oteckoch obľúbenou postavou. Foto: TV Markíza
Lenka v seriáli Oteckovia.
Mária Schumerová
Lenka je neoddeliteľnou súčasťou Vladovej pizzérky.

Zo sympatickej Majky Schumerovej je tiež opäť študentka.

Hovorí, že herci prežívajú náročné obdobie, keď sa ich situácia rýchlo mení, a to, že v jeden deň môžu stáť na divadelných doskách a hrať predstavenie, neznamená, že tam budú stáť na druhý deň znova. Máriu Schumerovú poznajú diváci ako niekedy až príliš zvedavú, no vždy milú a priateľskú Lenku, ktorá pravidelne obsluhuje v pizzérke Oteckov. Zdá sa však, že Majka má s ňou spoločné viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Sympatická herečka je rovnako zvedavá i akčná ako jej seriálová postava. Nepochybne aj tieto vlastnosti ju priviedli na redaktorský konkurz do Markízy, ktorý s prehľadom vyhrala. Presvedčila svojím prehľadom aj pripravenosťou. Mária má totiž okrem herectva blízko aj k iným poslaniam a ťažké obdobie pre kultúru využila po svojom.

„Odrazu som mala veľa voľného času a keďže som aktívny typ, začala som byť nesvoja. Rozhodla som sa preto, kým mám na to priestor, podmienky a chuť, investovať čas do ďalšieho štúdia. Žurnalistika ma vždy lákala a ponúka široké možnosti,“ vysvetľuje, prečo začala študovať žurnalistiku.

„Zaujímajú ma ľudské príbehy. Okrem toho verím, že slovo má veľkú silu a správnym použitím dokáže pomôcť, dať nádej, povzbudiť či zjednotiť. V tomto má žurnalistika svojím spôsobom blízko k herectvu,“ myslí si. Reflex sa venuje témam, ku ktorým má najbližšie, a preto bol pre ňu jasnou voľbou.

Mária Schumerová
Foto: TV Markíza
 

Diváci budú môcť seriálovú Lenku vidieť v úplne inej úlohe na obrazovkách Markízy. Do Reflexu premiérovo pripravila reportáž o poruchách príjmu potravy (PPP) mladých dievčat a žien.

„Medzi nami žije veľa dievčat a žien, ktoré sa boria s PPP – štatistiky hovoria o každej šiestej mladej žene. PPP sú však len dôsledkom oveľa väčšej krízy, ktorá zasahuje generáciu Y a Z,“ priblížila Mária.

Upútavka

 
Oteckovia - v pondelok, 30. mája, o 17.55 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na