MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:55 •

NAJ momenty v Oteckoch. Ako sa Bielikovcom obrátil život hore nohami

08. 01 2021 15:00 | nb
Bielikovci
Bielikovci Foto: TV Markíza
Vlado s Vlaďkou, kapitánom a Lukym
Kapitán (Pavol Topoľský) s Luciou
Kapitán (Pavol Topoľský) s Luciou a Vladom

Pripomeňte si najzásadnejšie momenty v rodine Vlada Bielika juniora.

Rodinu Bielikovcov čakala v tejto sérii poriadna skúška. Okrem toho, že Fifa šikanovali, Luky maturoval a Kubkovu obľúbenú triednu učiteľku nahradil nový učiteľ Edo, dospeláci mali tiež čo robiť.

Pre Luciu s Vladom bola najväčšou výzvou prítomnosť Vlada Bielika staršieho alias kapitána, ktorý ich život a domácnosť prevrátil hore nohami.

A hoci bývalý policajt sa javil ako zásadový a prísny, k sebe taký zásadový nebol a skončil v poriadnych problémoch. Pripomeňte si tie najzásadnejšie scény v rodine Bielikovcov:

Všetko sa to začalo, keď na scénu prišiel kapitán Vlado Bielik starší, aby svojho syna zachránil pred basou. Vlado junior bol namiesto vďaky poriadne nahnevaný...


Kapitán si vo Vladovom dome robí, čo chce. Kým chlapci ho milujú a Lucia je k nemu veľkorysá a stará sa o svokra naozaj príkladne, Vlado svojho otca a jeho metódy nemôže vystáť. Nielenže kapitán celú rodinu neustále cepuje, ale s chlapcami Vlada v jeho vlastnom dome prepadnú!


Bielik starší s Bielikom mladším sa predháňajú v tom, kto je lepší otec. Stále sa nevedia dohodnúť a neustále súťažia, až chcú donútiť Luciu, aby o tom rozhodla ona. Situácia v dome je už neúsnosná a syn s otcom sa veľmi škaredo pohádajú. Silné slová, ktoré padnú, sa už nedajú vrátiť späť a ich hádka má fatálne následky.


Je to prekvapivé, ale Bielikovci si dokážu všetko vysvetliť. V pizzérii sa porozprávajú ako otec so synom a dokonca uronia aj slzu dojatia. To sa stalo prvýkrát v živote!


Kým Vlado začne kapitána akceptovať, ostatní sú z neho zúfalí. Deťom ani Lucii sa jeho dominantné správanie už prestáva páčiť, ale on si nedá povedať.


Kapitán sa nasťahoval do Lukyho izby. Najstarší vnuk si najprv nemyslel, že to bude problém, lenže dedko vážne obmedzuje jeho súkromie. A to dokonca aj vtedy, keď chcú byť s Dorkou sami!


Keď Lucia pristihe Kapitána s chlapcami, ako hrajú neskoro v noci karty, začne si uvedomovať, že má zlý vplyv na jej synov a čoskoro musí z domu. Keď naozaj bez stopy zmizol, Lucia začala mať strach. Neodišiel v tom najlepšom a hoci Vladovi to je jedno, ona tuší, že sa s jej svokrom niečo deje...


Vladovi miznú z kasy peniaze a on obviní z krádeže Lenku. Lenže vinníkom nie je nik iný než kapitán. Dôkaz je na kamerovom zázname, ktorý si Vlado s Lukym po lúpeži prehrajú.


Luky svojho dedka konfrontuje. Všetci už vedia, že je gambler, len on si stále nechce priznať, že má vážny problém. Kapitán je závislý od hrania kariet a všetka jeho zodpovednosť je fuč. Vygraduje to až tak, že stratí Vlaďku. Keď to zistia Lucia s Vladom, zúria. Na dedka sa už asi nedá spoľahnúť.


Kapián po mnohých „prúseroch“, ktoré má na rováši, zmizol. Po zdĺhavom pátraní sa Lucia dostala k jeho adrese a s Vladom sa vyberú za ním. Čaká ich obrovské nepríjemné prekvapenie.


Namiesto toho, aby kapitán žil vo svojom starom dome, sa z neho stal bezdomovec, ktorý prišiel o majetok. Vlado zažije šok, keď svojho otca - bezdomovca - stretne na vlakovej stanici. Neskôr dokonca spolu s Kubkom žobrú peniaze!


Sledujte nové časti Oteckov od pondelka 11. januára o 17.55 h na Markíze!

 

TIP NA ČLÁNOK: Dominika Kavaschová zverejnila nádhernú fotku. Potom prišlo nečakané priznanie

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Oteckovia - v utorok, 26. januára, o 17.55!
Sledujte celé epizody na