MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:55 •

Herečka sa vyjadrila k citlivej téme. Inšpirovať by sa mohli mnohí

17. 10 2020 12:00 | nb
Dominika s priateľom Danielom Fischerom
Dominika s priateľom Danielom Fischerom Foto: Instagram/donda_kawa
Vyjadrenie Dominiky na Instagrame.

Je obdivuhodné, na čo sa spolu s priateľom podujali.

Dominika Kavaschová hrá v Oteckoch Sisu Drobnú, ktorá je za normálnych okolností (okrem iného) aj drzá, márnivá a povrchná. Nákupy miluje a pekných vecí nikdy nemá dosť, najmä ak jej to zaplatí niekto iný.

Herečka so svojou rolou však nemá veľa spoločné. S priateľom, hercom Danielom Fischerom sa rozhodli, že od nakupovania si dajú poriadne dlhú pauzu a spravia niečo prospešné pre planétu. Dominika zverejnila status, v ktorom vysvetlila, čo ich motivovalo.

Na rozdiel od množstva influenceriek, ktoré nabádajú k nakupovaniu, Dominika robí presný opak. Ľudí inšpiruje k tomu, aby nehromadili veci, ktoré v skutočnosti nepotrebujú a tým šetrili planétu.

TIP NA ČLÁNOK: Verejné vyznanie lásky. "Donďa" Kavaschová je hviezdou toho najromantickejšieho klipu

„Viem, že každý rád vyzerá dobre, ale nemyslím si, že nám toho toľko treba. Ja a môj priateľ sme sa dohodli, že si nové oblečko a veci kúpime len v nutnom prípade a veci, ktoré nenosíme, sme posunuli ďalej. Trošku sa treba zamyslieť nad tým, odkiaľ a akým spôsobom sa k nám tovar dostáva. Naša planéta nás potrebuje viac ako kedykoľvek predtým, mali by sme za to už prevziať zodpovednosť a to, čo sme pokašľali, napraviť čím skôr. Rozhodli sme sa prestať žiť tak materiálne a vystačiť si s málom,“ píše Dominika, ktorá chce ísť príkladom.

„Vtedy, keď máš o štyri kabelky viac alebo 12 párov topánok, treba si uvedomiť, že kopec vecí, čo si kupujeme, je budúci odpad. Prestaňme myslieť neustále len na seba a skúsme vnímať aj to, aký dopad má náš komfort na zem, vzduch, vodu, lesy, zvieratá. Nedá sa predtým donekonečna zatvárať oči,“ píše a odporúča si namiesto pozerania reklám radšej pozrieť niečo lepšie.

„Mladí, vzhliadajte k správnym ľuďom. Múdrym, sčítaným, ľudským, láskavým, nie k povrchným, umelým a sebeckým,“ uzatvára príspevok, ktorý chcel aj kus odvahy. Presne toto sa na Instagrame totiž veľmi nenosí - zatiaľ.

TIP NA ČLÁNOK: Dojemná rozlúčka v Oteckoch. Slzám sa neubránite

Sledujte Oteckov v pondelok 19. októbra o 17.55 h na Markíze!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Oteckovia - v utorok, 26. januára, o 17.55!
Sledujte celé epizody na