MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17.55 •

Horúca seriálová novinka: Veľký návrat po 15 rokoch!

28. 07 2017 20:00 | mg
Argentínska predloha seriálu Oteckovia
Argentínska predloha seriálu Oteckovia Foto: Telefe
Nela Pocisková a Monika Hilmerová
Móda z Českého leva: Krásna Banášová, Mauréry ako z Hollywoodu
Braňo Deák a Juraj Loj

Obľúbená herečka sa vracia do Markízy .

V markizáckej kuchyni sa už varí niekoľko noviniek. Jednou z nich bude aj rodinný denný seriál s pracovným názvom Oteckovia.

Čakajú na vás príbehy zo života štyroch mladých mužov – otcov,  z ktorých každý zápasí s úlohou rodiča po svojom. Nechýba im zodpovednosť a snaha  nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily. Prinášame vám mená prvých štyroch hercov, ktorí si zahrajú hlavné úlohy.

Prvým potvrdeným oteckom je Vladimír Kobielsky. Bradatý sympaťák už niekoľko rokov hviezdi v seriáli Búrlivé víno v úlohe Karola Kramera. Ten prešiel skutočne rôznorodými premenami. Z arogantného a nafúkaného  boháča padol na úplné dno a prišiel o všetko. V honbe za stratenou pozíciou však našiel niečo, čo ani nehľadal  - skutočnú lásku. Dokonca to vyzerá tak, že sa z Karola stane priam až sympaťák.

Do úlohy otecka sa vžije poľahky, sám má totiž dve deti. „Myslím si, že sa mi to bude hrať veľmi dobre, pretože už dvanásť rokov som otecko a užívam si to u seba doma,“ teší sa na výrobu.

Vyštudovaný herec je aj hlasom televízie DOMA, hosťuje v Slovenskom národnom divadle a stíha sa venovať aj dabingu.

Vladimír Kobielsky
Foto: TV Markíza
 

Druhým známym oteckom bude Braňo Deák, ktorý sa už niekoľko rokov pýši titulom sexsymbol. Vyšportovaný fešák je vždy zaručeným magnetom, ktorý pritiahne k obrazovkám dámske publikum. „Budem mať opäť skvelú príležitosť stretnúť sa a zahrať si po boku staronových kolegov, na čo sa teším. S niektorými som účinkoval či už pred kamerami alebo  v divadle. Verím, že to bude opäť veľmi príjemná spolupráca,“ pochvaľuje si novinku Deák.

Deákova seriálová kariéra je úzko spätá s Markízou. Zahral si v Ordinácii v ružovej záhrade, ako lekárnik sa blysol v Búrlivom víne a v Druhom dychu bol zmietaný láskou k dvom ženám. Ako talentovaný dizajnér nábytku Igor sa predstavil v Chlapi neplačú a v Kukučke sa zas zmenil na miestneho mača a príležitostného modela Marcela, po ktorom túžila všetky dievčatá.

Poznáte ho však aj z dosiek, ktoré znamenajú svet. Účinkoval v SND, v Divadle Aréna, v muzikáloch na Novej scéne či v Divadle West. Na jeseň ho uvidíte po boku Kobielskeho tancovať v šou Let´s Dance.

Braňo Deák
Foto: TV Markíza
 
 

Po 15 rokoch sa v markizáckom televíznom projekte objaví Zuzana Mauréry, z čoho máme obrovskú radosť. „Teším sa na každú novú príležitosť. V dennom seriáli väčšinou vznikne taký príjemný stereotyp a moja postava, aj celá téma seriálu, vyzerá veľmi sympaticky. Okrem Vladka Kobielskeho veľmi neviem, s kým moja postava bude hrať, ale minimálne on bol vždy pre mňa zárukou dobrej nálady na pľaci,“ teší sa na novú výzvu.

Táto skvelá herečka účinkovala v seriáli Silvánovci, ktorý televízia vysielala od svojho štartu v roku 1996. Neskôr ste ju mali možnosť vídať v kabaretnej relácii Dereš, ktorú mala pod palcom obľúbená dvojica v zložení Elena Vacvalová a Oliver Andrásy.

Táto muzikálová hviezda sa blysla aj na striebornom plátne. Naposledy zožala vlnu obdivu za bravúrny výkon vo filme Učiteľka. Dokonca si zaňho odniesla aj Cenu za najlepší ženský herecký výkon z Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary.

Srdcovou záležitosťou tejto sympatickej herečky je však aj divadlo. Môžete ju vidieť napríklad v Mestskom divadle v predstavené Job Interviews či v Štúdiu S.

Zuzana Mauréry
Foto: Archív Zuzany Mauréry
 

Štvrtou do partie je Monika Hilmerová. Táto nežná blondínka je vám dobre známa z viacerých televíznych projektov. Naposledy vdýchla život postave Evy Riečnej v Búrlivom víne. V bielom plášti žiarila v úlohe pediatričky Laury Havranovej v populárnej Ordinácii v ružovej záhrade a minulé leto vás zabávala ako Paula v Atletiku Cvernofka. Epizódnu postavu si zahrala aj v Hornej Dolnej.

„Teším sa na svoju rolu v seriáli a dúfam, že si ho diváci obľúbia. Čoskoro začnem nakrúcať a spoznávať tak osudy postáv tohto seriálu, takže som už aj ja na to zvedavá,“ hovorí o novej výzve Monika.

Monika Hilmerová je na kamery a divadelný svet zvyknutá od raného detstva. Svoj prvý film nakrútila ako desať ročná a v šestnástich sa stala členkou Radošinského naivného divadla. Je aj súčasťou Slovenského národného divadla.

Na prestížnu cenu OTO v kategória herečka bola nominovaná niekoľkrát, v roku 2012 sa jej ju podarilo vybojovať pre seba.

Populárna umelkyňa excelovala aj vo filmoch Obete a vrahovia, Prameň života  či v koprodukčnom filme Brucio nel vento.

Monika Hilmerová
Foto: TV Markíza
 


Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Oteckovia - v pondelok, 28. septembra, o 17.55!
Sledujte celé epizody na