MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:55

Dievčatá z Oteckov na najnovších fotkách. Ich krása vyráža dych

21. 04 2019 10:00 | nb
Zuzka Kraváriková a Karina Quayumová
Zuzka Kraváriková a Karina Quayumová Foto: TV Markíza
Karinka Quayumová
Zuzka Kraváriková
Zuzka Kraváriková

Karinka so Zuzkou na nových záberoch doslova žiaria. Foto vnútri.

Karinku Quayumovú a Zuzku Kravárikovú vídate v Oteckoch ako Ninu s Dorkou oblečené väčšinou v teniskách, tričku a džínach. Na veľkonočné fotenie ich čakala premena.

Zo športového oblečenia, ktoré je pre dievčatá aj v súkromí typické, sa prezliekli do nádherných slovenských krojov, vlasy im zdobili kvetované čelenky a okolo nich pobehovali rozkošné jahniatka.

Spolu s chlapcami Rišom a Oliverom nafotili kúzelné veľkonočné snímky v duchu slovenských ľudových tradícií. Vyrazia vám dych!

Fotky z veľkonočného fotenia nájdete VO FOTOGALÉRII.

A ako si užívajú Veľkú noc a premiéru v kroji mladé herečky?

"Som veľmi rada, že som si pri tomto fotení mohla vyskúšať kroj. Dievčatá, najmä v mestách, majú už málo takýchto príležitostí, no niektoré prvky krojov a výšivky sú teraz zase veľmi trendové aj v mestskom štýle, čo sa mne veľmi páči," hovorí nadšená Zuzka.

Veľmi sa mi páči, keď sa zachovávajú ľudové tradície, pretože tak si aj zaspomíname na svojich predkov, ako žili a pracovali. V kroji som ešte oblečená nebola, no obdivujem na nich rozmanitosť výšiviek," dodáva Karinka.

A ako dievčatá trávia Veľkú noc? "Kým som bola malá, pripravovali sme výslužky, maľovali kraslice a zdobili sme celý byt. Čakala som na šibačov a boli to veru poriadne oblievačky! Teraz sú to už oveľa pokojnejšie sviatky. Dospeláci chystajú na stoly dobroty a ja pomáham pri prípravách na sviatky mojim malým sesterničkám. Chodievame aj na miesta ako je táto Biofarma, či salaš, potešiť sa pohľadom na mláďatká ovečiek, zajkov, kuriatok... pre mňa sú tieto sviatky jari, aj sviatkami nového života," hovorí Zuzka.

"Veľkonočné sviatky prežívam tradične doma, v kruhu svojej rodiny, a vždy sa teším, že je voľno a oddýchnem si. A samozrejme, aj šibači ma chodia šibať. Mňa vždy ako prvý šibe a oblieva môj brat, no takú riadnu oblievačkou som ešte nezažila," opisuje Karinka.

 

Ďakujeme Biofarme Stupava za poskytnutie priestoru na fotenie.

Sledujte Oteckov v pondelok 22. apríla o 17.55 h na Markíze.

 

Nestihli ste si pozrieť Oteckov? Sledujte ich zadarmo v našom videoarchíve.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Oteckovia - v stredu, 22. mája, o 17.55!
Sledujte celé epizody na