MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:55

Megaúspech seriálu Oteckovia: Toto nečakali ani v najlepšom sne!

08. 03 2019 13:20 | dg
Oteckovia
Oteckovia Foto: TV Markíza

Seriál sa zaslúžil o významné ocenenie.

Vydavateľstvo Ikar ocenilo vo štvrtok večer diela svojich najúspešnejších slovenských autorov. Na Ikariáde 2018 boli ocenení známi autori aj autori knižných debutov.

Ocenenie Zlatá kniha, ktoré sa udeľuje za 15-tisíc predaných knižných výtlačkov, získala kniha Oteckovia podľa námetu megaúspešného seriálu s rovnomenným názvom. Prestížnu cenu odovzdal generálny riaditeľ TV Markíza Matthias Settele scenáristkám a autorkám knihy Oteckovia Hane Lasicovej a Kataríne Mikulíkovej.

Oteckovia - obálka knihy
Foto: TV Markíza
 
 

Samotný námet na knižné spracovanie skrsol práve v hlave Matthiasa Setteleho. Čakal ale takýto obrovský úspech? „Nikdy to nemožno očakávať, môžete len dúfať. Keď sme knihu uvádzali na knižnom veľtrhu, prišli stovky detí spolu s rodičmi, ktorí si chceli kúpiť knihu a dostať autogram a vtedy sme vedeli, že je to veľmi dobrý začiatok, všetci sa tešili a Oteckovia tak nie sú len seriálom, ale už aj knihou,“ povedal v rozhovore Matthias.

Hoci sa ocenenie Zlatá kniha 2018 udeľuje za 15-tisíc predaných výtlačkov, generálna riaditeľka vydavateľstva IKAR prezradila, že doteraz bolo predaných viac ako 25-tisíc kusov kníh a očakáva, že v blízkej budúcnosti pokoríme hranicu 30 000 predaných výtlačkov.

Pozrite si rozhovor z Ikariády 2018 s generálnym riaditeľom TV Markíza Matthiasom Settelem, scenáristkami a autorkami knihy Oteckovia Hanou Lasicovou a Katarínou Mikulíkovou a v neposlednom rade s generálnou riaditeľkou vydavateľstva IKAR Gabrielou Belopotockou.

 

Sledujte seriál Oteckovia aj v piatok o 17.55 h na Markíze!

 
 

Nestihli ste si pozrieť Oteckov? Sledujte ich zadarmo v našom videoarchíve.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Oteckovia - v pondelok, 27. mája, o 17.55!
Sledujte celé epizody na