MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 17:55

Bolo to nutné?! Módna kritička si škaredo podala mladú hviezdu z Oteckov

20. 09 2018 09:00 | red
Karina Qayumová s otcom.
Karina Qayumová s otcom. Foto: TV Markíza

Servítku si pred ústa nedávala.

Mnohí tínedžeri snívajú o tom, že sa raz stanú slávni. Len málokto z nich si však uvedomuje, že byť súčasťou "šoubiznisového sveta" nie je až taká prechádzka ružovou záhradou. Svoje o tom vie už aj 12-ročná Karina Qayumová, ktorá hviezdi v seriáli Oteckovia.

Mladú herečku pozvali v sprievode rodičov na markizácky večierok, na ktorom sa predstavovali nové jesenné projekty. Karin to mimoriadne pristalo, a tak ako iné tváre Markízy, si urobila oficiálnu fotku z eventu.

ZAK_1482.jpg
 

Nečakaná kritika

Snímky sa pár dní nato nečakane chytila stylistka Andrea Ziegler, ktorá zvykne kriticky hodnotiť outfity ľudí zo šoubiznisu. Napriek tomu, že pri dospelých často píše, že všetko je vec vkusu, pri tínedžerke si servítky pred ústa nedávala.

„Tu mi to príde piate cez deviate. Ten opasok netuším, akú má funkciu. Farebne odveci a tiež neviem, načo tam je. Topánky sú úplne mimo. Treba si najskôr uvedomiť, čo vlastne chcem svojím outfitom komunikovať," znelo jej hodnotenie.

Názor psychologičky

Mnohých zarazilo, že do módnej polície sa už dostávajú aj deti, ktorým by kritika mohla naozaj ublížiť. Podobný názor má aj psychologička Mária Tóthová Šimčáková:

„Dieťa v tínedžerskom veku je veľmi citlivé na svoj sebaobraz. Hľadá si cestu, ako sa prezentovať. V tomto veku je pre neho až traumatické, ak sa niekto vyjadrí na jeho osobu kriticky. Nemá toľko sebavedomia, aby si povedalo, že si to nebude všímať. Tínedžeri sa vo veľkom venujú vzhľadu, no nevedia ešte odhadnúť príležitosť s tým, ako by sa mali prezentovať navonok. Vôbec si nemyslím, že je vhodné, aby sme takéto dieťa vystavovali módnej polícii alebo čomukoľvek podobnému. Sú síce zvyknutí o sebe zverejňovať veci na internete a čítajú si tam kritiku od rovesníkov. Určite sa ale kritika ťažko prijíma od dospelého človeka a ešte, ak je na tu danú sféru zameraný a robí to so zámerom kritizovať."

Váš názor

Aký je váš názor na hodnotenie známych tínedžerov v módnej polícii dospelou ženou? Vyjadrite sa v ankete.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Oteckovia - v utorok, 23. októbra, o 17.55!
Sledujte celé epizody na